Kapolcson beszélgettünk a kisközösségekről
Július 30-án, szombaton a Művészetek Völgyén Kisközösséget, minél többet! - Miért kulcsfontosságú a (kis)közösségek újrafelfedezése ahhoz, hogy valóban környezetkímélően élhessünk? címmel tartott előadást Takács-Sánta András, az ELTE docense, a Kisközösségi Program szakmai vezetője.
Az alkalom az alábbi tematikára épült:
Éghajlatváltozás, fajok tömeges kipusztulása, városi légszennyezés, szintetikus mérgek az élelmiszerünkben - számos környezeti probléma fenyegeti életünk minőségét. Változtatnunk kellene ahhoz, hogy a mainál környezetkímélőbb és emberhez méltóbb életet élhessünk.
Nagy kérdés azonban, hogy miként kezdjünk bele. Nézzük meg, mit tehetünk egyénileg a saját háztartásunkban? Lépjünk be egy zöldpártba? Esetleg bízzunk magunk helyett inkább a szakértőkben?
Nem tagadva ezeknek a megközelítéseknek a létjogosultságát sem, komoly érvek szólnak amellett, hogy igazi áttörést a (kis)közösségek újrafelfedezése hozhat.
Miért lehet óriási hatása egy kisközösségnek? Mit tehetnek ezek a közösségek egy ökologikusabb életmód érdekében? Kik indultak el Magyarországon ezen az úton, és mit értek el eddig? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
Köszönjük a meghívást a fesztiválhelyszín, a Zöld Zugoly szervezőinek!